Reklama

Warner Bros demonetyzuje filmy na Youtube za muzykę z Minecrafta

Minecraft

Renata Górnicka

Reklama

Twórcy na całym świecie zaczęli dostawać tak zwane „żółte dolarki”.Chodzi o filmy z Minecraft. Powód jest niezrozumiały.


Na youtubie jako tło do filmów często wykorzystywana jest muzyka z gier. Jest kilka znanych tytułów których muzyka jest używana w ten sposób, ale najczęściej jest to Minecraft.

Pojawił się jednak duży problem. Muzyka twórcy C418 otrzymuje żółte dolarki, co zmusza youtuberów do wyciszania filmów, bądź pozostawienia ich bez monetyzacji.

Znany Minecraftowy twórca, Phoenix SC, poinformował w krótkim filmie o bardzo dziwnej i niezrozumiałej sprawie. Mowa o demonetyzacji filmów na jego kanale, w których użyto z gry Minecraft. Jest to o tyle szokujące, że odkąd istnieje minecraft nie było z tym żadnego problemu.

Reklama

Twórcą najbardziej znanych, nostalgicznych melodii w Minecraft jest C418. Jednak to Mojang, a później Microsoft ostatecznie posiadają prawa do kontentu z gry, w tym praw do muzyki.

Prawdopodobnym powodem demonetyzacji tych filmów jest bliska premiera filmu A Minecraft Movie, przy którym Minecraft prężnie współpracowało z Warner Bros. Polityka Minecrafta jednoznacznie pozwala używać muzyki z gry tak długo, jak dodajemy do tego swój komentarz, czy gameplay. Nakładane ograniczenia monetyzacji są więc problemem, na który Twórcy słusznie się denerwują.

Sytuacja dotknęła wielu dużych Twórców. Ucierpiał nie tylko Phoenix SC, ale także znany youtuber Mambo Jumbo. W komentarzach więcej popularnych twórców wyraża swoje niezadowolenie. Sprawa nabiera tępa, więc najprawdopodobniej szybko się wyjaśni.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Powrót do strony głównej