w

Ze względu na panującą sytuację na świecie, rosyjski uniwersytet został otwarty w Minecraft

Reklama

Rosyjski uniwerystet postanowił otworzyć swój budynek w Minecraft. Świetna inicjatywa ze strony władz uczelni.

Reklama

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pokrovce w Rosji postanowiła otworzyć budynek uniwersytetu w Minecraft. Budowla została w niezwykle skrupulatny sposób odwzorowana w rzeczywistości – zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pomysł powstał już na samym początku ogólnorosyjskiej kwarantanny, natomiast otwarcie szkoły zaplanowano na 3 maja.

Oczywiście w całą akcję był zaangażowany personel uniwersytetu. Rektor wygłosił przemówienie, profesorzy przeprowadzili kilka wykładów, a do tego przeprowadzono mnóstwo quizów, zabaw i występów muzycznych.

Co ciekawe – wirtualny budynek będzie w przyszłości wykorzystywany przez władze szkoły.

Włodarze rosyjskiego uniwersytetu ekonomicznego planują wykorzystać cyfrowy budynek w przyszłości. Ma on służyć przede wszystkim do komunikacji oraz rozrywki dla studentów. Zapowiedziano również, iż odbywać się będą w nim różne wydarzenia.

Poniżej można zobaczyć kilka zrzutów ekranu z budowli:

Organizatorzy projektu skomentowali:

Dzięki wirtualnej kopii uniwersytetu znikają granice między studentami. Od teraz spotkania i komunikacja w HSE będą możliwe zawsze – niezależnie od czasu, lokalizacji i sytuacji epidemiologicznej na świecie.

Z pewnością cała inicjatywa jest bardzo interesująca i poprawiła humory wszystkich studentów biorących udział w minecraftowym wydarzeniu. Pod tym linkiem można obejrzeć transmisję z otwarcia wirtualnej uczelni w języku rosyjskim.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft