w ,

xQc ginie podczas walki z Smokiem Kresu w Minecraft na poziomie hardcore

Reklama

Félix 'xQc’ Lengyel​ nie mógł uwierzyć w to, jak skończył się jego speedrun podczas feralnej walki z Smokiem Kresu.

Reklama


Popularny streamer nie boi się próbować nowych gier podczas swoich transmisji na Twitchu, a udowodnił to widzom w lutym, gdzie dał szanse dobrze znanej grze studia Mojang. Ustalił on sobie wyzwanie speedrunu gry tak, jak inni youtuberzy mieli w zwyczaju to robić w przeszłości.

Podczas swoich gier w Minecrafta streamerowi przytrafiło się wiele zabawnych sytuacji, ale ta z transmisji 27 lutego zdecydowanie do nich nie należała.

Walka xQc ze smokiem

Po wywalczeniu sobie starcia ze smokiem, które mimo wieku gry dalej nie jest czymś prostym do osiągnięcia, streamer wyrobił sobie kilka ryzykownych ruchów, które pomagają w walce z bossem.

Kiedy gracz był wybijany w powietrze, używał on wiadra z wodą, aby bezpiecznie wylądować na ziemi za sprawą wody absorbującej obrażenia od upadku. Jest to jeden z dwóch sposobów, które może wykorzystać gracz, aby poradzić sobie ze smokiem. Drugi polega na zaklęciu butów pod zaklęcie powolne opadanie. 

Reklama

ZOBACZ – Czym można handlować z Piglinami w Minecraft? Nowa aktualizacja

Mimo tego, że taktyka obrana przez streamera wydawała się początkowo skuteczna w momencie, kiedy skoczył on z obsydianowej wieży, wiadro ostatecznie zawiodło go i streamer zginął od obrażeń od upadku.

xQc, jak i jego fani zdecydowanie nie spodziewali się takiego zakończenia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak sprawnie streamer radził sobie z wiadrem z wodą zaledwie kilka sekund wcześniej.

Zdruzgotanym głosem powiedział:

Co się stało? Dlaczego to nie zadziałało? Spamowałem wodą. Mam dość. Ostatni stream. GG. To wszystko i po prostu wychodzę.

Szybko po swojej porażce zakończył całą transmisję i mimo że chciał ukończyć grę w przeciągu trzech godzin postanowił się z nią pogodzić.

To, czy streamer będzie ponownie podejmował się próby ukończenia gry, nie zostało przez niego oznajmione, ale widzowie z pewnością wkrótce sami będą mogli się o tym przekonać.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft