w

Co Koreańczycy wiedzą o Polsce? Polka zapytała o ich wiedzę, można się całkiem zdziwić

Czy Koreańczycy wiedzą coś o Polsce i Polakach? Polka postanowiła się przekonać.


Wiadomo, że Azja i Europa to zupełnie dwa osobne kontynenty, które mocno się od siebie różnią. Do dziś my jako Europejczycy potrafimy dziwić się, jakimi technologiami posługują się Azjaci. Niektóre rzeczy dla nas wydają się być tam naprawdę dziwne.

A jak jest w przeciwnym wypadku? Czy Koreańczycy również wykazują takich podziw względem nas? Jaką wiedzę o Polsce posiadają? Pewna Polka postanowiła się przekonać.

Co wiedzą o nas Koreańczycy?

Polka, która na co dzień mieszka w Korei Południowej, wzięła udział w odcinku na kanale Awesome World na YouTube. Spotkała się tam z kilkoma Koreańczykami, którym zadawała pytania m.in. o Polskę.

Video

Klip YT: https://www.youtube.com/watch?v=T5xvZEVjXcA

Cóż, w pewnym stopniu można się było tego spodziewać, że jedną z niewielu rzeczy, jakie Koreańczycy będą wiedzieć o Polsce, to jedno nazwisko – Lewandowski. Jak widać jednak, Koreańczycy nie do końca interesują się naszym krajem.

Co ciekawe, wielu Polaków, którzy odwiedzili Koreę Południową lub w niej mieszkają, twierdzą, że Koreańczycy bardzo często mylą Polskę z Finlandią. Dlaczego akurat z Finlandią? Problemem ma być sposób wymowy, Polska i Finlandia i po angielsku, i po koreańsku brzmią bardzo podobnie, dlatego często im się to myli.

Nic dziwnego jednak, że Koreańczycy mało wiedzą na temat Polski. Nie jesteśmy tak rozwiniętym krajem, jak inne, aby przykładać do niego wiele uwagi. Wciąż jednak wielu Koreańczyków możemy spotkać na polskich ulicach, głównie we Wrocławiu lub Warszawie, gdy przyjeżdżają do pracy w koreańskich firmach bądź na wymiany studenckie.

DołączObserwuj
Więcej z Różne