w

Dlaczego nie powinno się odrywać tych korków z plastikowych butelek?

Reklama

Polacy, ale także i cała Unia Europejska, ponownie została uszczęśliwiona rozwiązaniem, które może się wydawać bezsensowna, ale jednak po coś jest.


Unia Europejska wprowadza niektóre rozwiązania, jakie są dość uciążliwe w normalnym życiu. To w pewnym sensie jedno z nich. Na pewno kojarzycie te korki na plastikowych butelkach, które trudno oderwać od ich podstawy.

I takich butelek czy też kartonów będzie coraz więcej. Powód? Chodzi tutaj o recykling. Od 2025 roku wszystkie opakowania z plastikowymi nakrętkami na terenie UE mają być w ten sposób wypuszczane na rynek.

Nie powinno się tego odrywać

Reklama

Chodzi tutaj o ułatwienie procesu recyklingu. Przez to, że korki były często urywane, proces recyklingu był nieco trudniejszy – trzeba było najpierw usunąć pozostałość z opakowania kartonowego, a dopiero później dalej go obrabiać. Dodatkowo nakrętka często była oddzielana i lądowała w ogóle innych śmieciach.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@kasia_ograniczamsie/video/7228175082030451995

Tak, prawdopodobnie będzie trudniej pić czy nalewać, ale coś za coś. Nie da się w żaden sposób przed tym uciec, o ile nie zmieni się z jakiegoś powodu prawo.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne