Do czego tak naprawdę służą żółte pola w autobusach miejskich? Lepiej tam nie stójcie
Pewnie mało kto w ogóle zwraca na to uwagę, ale niektóre miejsca w autobusach są oznaczone specjalnymi kolorami.
Kolory komunikacji miejskiej oczywiście różnią się w zależności od regionu czy miasta, w którym się znajdujemy. Najczęściej jednak dotyczy to tramwajów, gdzie w Poznaniu są one zazwyczaj koloru zielonego, we Wrocławiu niebieskiego, a w Warszawie żółtego.
Autobusy miejskie zwykle wszędzie są jednak bardzo podobne i raczej niczym się nie różnią. Niektóre są nowsze, inne starsze, ale często można się spotkać ze specjalnymi oznaczeniami na podłodze, które rzeczywiście mają znaczenie.
Te kolory w autobusie mają znaczenie
Pewnie niektórzy zdążyli już zauważyć, że często w autobusach miejskich kolor podłogi w różnych miejscach się różni. Zazwyczaj jest ona wypełniona szarą wykładziną, ale jest jedno miejsce, w którym ma kolor żółty.
I jak się okazuje, nie jest to zrobione tylko dla jakiegoś ciekawego designu, o czym wytłumaczył jeden z kierowców autobusu miejskiego.
TT: https://www.tiktok.com/@nocnalinia/video/7259174160553823514
Wielu z nas na pewno spotkało się już ze znakiem lub karteczką, która zakazuje rozmów z kierowcą. Ma to ich ponoć dekoncentrować, a ci mają się przecież skupić na drodze. W końcu przewożą ze sobą na co dzień setki, jak nie tysiące ludzi.
Warto zapamiętać, że kierowcy autobusów również potrzebują swojej przestrzeni. Jeśli więc autobus nie jest w pełni zapełniony i z tyłu jest jeszcze dużo miejsca, należy zająć je tak, aby nie stać z przodu i nie zasłaniać widoku.