w

Elon Musk rezygnuje z pozycji CEO Twittera. Na jego miejsce wejdzie inna osoba

Co wiadomo o odejściu Elona Muska z jego obecnej pozycji w Twitterze?


Pod koniec 2022 roku na Twitterze Elon Musk opublikował ankietę, w której użytkownicy mogli głosować za odejściem od stanowiska, jakie pełni w firmie. Musk po przejęciu Twittera spotkał się ze sporą krytyką, która obejmowała szeroko idące zmiany w firmie, jak między innymi zwolnienia ponad połowy pracowników czy przywrócenie zablokowanych wcześniej kont.

Zgodnie z wynikami wspomnianej wcześniej ankiety Elon powinien odejść ze swojego stanowiska. Głosów oddano łącznie ponad 17 i pół miliona, a 57,5% zagłosowało za właśnie takim przebiegiem zdarzeń. Teraz CEO informuje, że za 6 tygodni zmieni swoją pozycję w firmie.

Elon Musk ustępuje stanowiska

Obecny CEO Twittera nie poinformował jednak, kto obejmie jego aktualne stanowisko. Tutaj nieco informacji zapewnił The Wall Street Journal, który pisze, że rozmowy rekrutacyjne przeszła Linda Yaccarino związana aktualnie z NBCUniversal.

Firma powiązana z branżą mediów nie potwierdziła jednak, że jedna z kierowniczek ustąpi swojego stanowiska. Co natomiast planuje Elon Musk?

Cieszę się, że mogę ogłosić, że mamy nowego CEO dla X/Twittera. Zacznie swoją pracę za około 6 tygodni!

Moja rola zostanie przeniesiona na dyrektora reprezentacyjnego i głównego dyrektora technologicznego. Będę zajmował się nadzorowaniem produktu, oprogramowania i administratorów.

Elon Musk nie rozstaje się więc z Twitterem, informując, że obejmie inne stanowisko w firmie. Aby zobaczyć, jaki wpływ ta decyzja będzie miała na platformę, trzeba będzie jeszcze chwile poczekać. Obecny CEO dalej będzie obejmował stosunkowo ważną pozycję w firmie, więc nie jest tak, że nagle przestanie cokolwiek znaczyć.

DołączObserwuj
Więcej z Różne