w

Jeśli macie iPhone, ta sztuczka może Wam kiedyś uratować życie

Naprawdę niewiele osób o tym wie, a taka wiedza na temat telefonów bywa bardzo ważna.


Nowoczesny smartfony mają wiele ciekawych funkcji. Niestety wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie możliwości mają w sobie tak małe urządzenia, które kiedyś służyły jedynie do dzwonienia.

Teraz telefony to coś więcej. Dlatego producenci różnych marek ścigają się ze sobą, oferując coraz lepsze podzespoły, funkcje i możliwości w swoich urządzeniach. A o niektórych z nich rzeczywiście warto wiedzieć.

Może Wam to uratować życie

Aktualnie telefony są częścią życia każdego z nas. Nie służą one tylko do dzwonienia czy kontaktowania się z bliskimi, ale też z całym światem za pośrednictwem przeróżnych aplikacji i social mediów. Co jednak ważne, niektóre telefony, zwłaszcza iPhone’y, starają się zadbać o bezpieczeństwo swojego konsumenta.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@_storiesoftiktok/video/7266704715386359086

W tym przypadku oczywiście mowa jest o telefonach marki Apple, czyli iPhone’ach, ale ludzie w komentarzach piszą, że telefony z Androidem również takie coś mają.

Co dokładnie trzeba zrobić? Jeśli jesteście w niebezpieczeństwie, zamiast odblokowywać pospiesznie telefon i wpisywać numer alarmowy, wystarczy pięć razy z rzędu wcisnąć przycisk włączania telefonu. Wtedy ten automatycznie wybierze numer do odpowiednich służb i połączy Was z ratownikami.

Taka opcja ma znacznie przyspieszyć proces realizacji i wysyłania pomocy w odpowiednie miejsce. Jeśli o tym nie wiedzieliście, warto to zapamiętać na przyszłość.

DołączObserwuj
Więcej z Różne