Jesteś niewierzący? Za miejsce na cmentarzu zapłacisz… podwójnie

Różne

Reklama

Na X jeden z postów naprawdę szybko się wybił. Wszystko przez absurdalny cennik jednej z parafii.


Często mówi się o tym, że w tych czasach księża mocno podnoszą swoje stawki. Czasami nawet do absurdalnych cen. Jedna z parafii w sumie przez to szybko trafiła na X.

Ale o co dokładnie chodzi? O stawki za groby na cmentarzu w jednej z polskich miejscowości. Opłata za miejsce na cmentarzu na 20 lat? Normalnie pewnie z tysiąc złotych. W Ratowicach? 2400 zł. A to nie wszystko.

„Niepraktykujący – opłata podwójna”

Reklama

Oczywiście ceny pochówków różnią się ze względu na m.in. wielkość miasta, wielkość cmentarza czy jego lokalizacji, ale zazwyczaj pojedyncze groby raczej nie przekraczają tych 2 tysięcy złotych. Jednak w Ratowicach pod Wrocławiem ktoś mocno poleciał.

Reklama

Cena za pojedyncze miejsce – 2400 złotych, podwójne – 3000. Ale to jeszcze nic. Podpunkt 8. na cenniku to jest coś, co wzbudziło najwięcej emocji. Dlaczego? Cóż… najlepiej to sprawdzić samemu.

https://twitter.com/ciemnejw/status/1784663088366539234

No brzmi… dość dziwnie, ale jednocześnie zabawnie. Wyobrażacie sobie, że ktoś, po zobaczeniu tego cennika, przyzna się do tego, że jest niepraktykujący lub niewierzący, chcąc wykupić miejsce na cmentarzu? No raczej nie. Wtedy zamiast 2400 wyjdzie 4800 zł. I to tylko za jeden pojedynczy grób. No kosmos.

Sam post szybko poszedł dalej, bo już po jednym dniu zobaczyło go ponad 120 tysięcy osób. Ktoś nawet postanowił zrobić szybkie obliczenia.

50 koła brzmi jak totalny jackpot. Pytanie tylko, na co by poszły takie pieniądze, gdyby już parafia je naprawdę dostała.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej