w

McDonald’s zmienia absolutnie podstawową rzecz

McDonald’s od kilku miesięcy testuje we Francji rozwiązanie, które ma być wprowadzone także do innych krajów.


W czym dostajecie jedzenie w McDonald’s? W papierowych opakowaniach, które potem się wyrzuca. Okazuje się, że sieć chce to kompletnie zmienić. Zamiast jednorazowych opakowań we Francji wprowadzone zostały ich zamienniki.

W efekcie tam dostaje się jedzenie w specjalnych opakowaniach wielokrotnego użytku. Te odnosi się potem na miejsce, całość jest myta i znowu może służyć. Wszystko to w efekcie walki z zanieczyszczeniem środowiska.

Opakowania w McDonald’s

Ten materiał ponoć został specjalnie przebadany, przygotowany do podawania w nim jedzenia. Francja póki co jest krajem, który po prostu wymusił te rozwiązania. Ale bardzo możliwe, że wejdzie to za jakiś czas także do Polski.

Z plusów, to nie będzie trzeba już używać tych „świetnych” papierowych słomek, które rozwalają się po kilku minutach.

Czy to dobry ruch dla wszystkich? Zawsze są plusy i minusy. Jedni powiedzą, ze super, bo nie będzie trzeba się męczyć ze słomkami. Inni wspomną, że odnoszenie tego i odstawianie w konkretnym miejscu zamiast to po prostu wyrzucić będzie zabierało im czas.

Video

Wydaje się, że prędzej, czy później również w Polsce się to pojawi. Tendencja na świecie, a szczególnie w Europie jest taka, by robić wszystko dla „środowiska”.

DołączObserwuj
Więcej z Różne