w

Promocja na tańszy Xbox Game Pass Ultimate z ograniczeniami. Co trzeba wiedzieć?

Ciężko powiedzieć, czy Microsoft widzi, co się dzieje z Xbox Game Pass Ultimate i jego kupowaniem na „promocji”, czy może po prostu to element nowej polityki.


XGP za 4 złote zniknął z oficjalnej oferty i Microsoft wprowadza kolejne ograniczenia. Tym razem dostało się wszystkim kombinatorom. Zmiany nie są jednak jakieś niesamowicie utrudniające życie, ale fakt faktem, kupowanie subskrypcji na lata stało się praktycznie niemożliwe.

Powodem są ograniczenia, jakie Microsoft nałożył na dwa kraje, mianowicie Argentynę i Turcję. Sposoby z VPNami dalej działają i zapewne będą działać, ale coś się jednak zmienia.

Co trzeba wiedzieć?

Microsoft wprowadza ograniczenia związane z kumulowaniem subskrypcji. Nie ma już możliwości zakupu XGP Ultimate na lata. Teraz da się to zrobić maksymalnie na 13 miesięcy. Czy jest to bardzo inwazyjne? Raczej nie, bo większość i tak kupowała na rok z myślą, że może z jakiegoś powodu za jakiś czas będzie taniej.

Nie wiadomo, czy ma to związek z chęcią ukrócenia praktyk związanych z zakupem Xbox Game Pass Ultimate taniej, czy może jest to wypadkowa innych zmian, jakie Microsoft wprowadza w całej tej usłudze.

Oczywiście jeżeli kupiliście subskrypcje na kilka lat, to nie musicie się martwić. Zmiany nie działają wstecz, co oznacza, że na luzie zatrzymacie swojego Passa i to jeszcze na kilka lat. Microsoft nie wspomina nic o ewentualnym zwracaniu pieniędzy etc.

DołączObserwuj
Więcej z Różne