Robisz to szyją? Lepiej przestań, bo można sobie narobić problemów

Różne

Reklama

Jeśli jesteście przyzwyczajeni do „strzelania” czy „strzykania” swoją szyją lub innymi częściami ciała, to dla swojego dobra przestańcie.


Pełno osób ma w nawyku strzelanie palcami, szyją czy w ogóle jeszcze innymi częściami swojego ciała. Jednym to pomaga poczuć się lepiej, drudzy robią to zupełnie z nudów, ale jedno jest pewne – do najbezpieczniejszych to nie należy.

Okazuje się bowiem, że naprawdę łatwo można zrobić sobie krzywdę w ten sposób. Nadwyrężenie stawów to tylko jeden z przykładów, ale można też… złamać sobie kark. A raczej mało kto by tego chciał.

Lepiej nie strzelajcie szyją

Reklama

Czasami trzeba obejrzeć tego typu filmiki, by dopiero dotarło, że rzeczywiście nie powinno się tego robić na własną rękę. A już szczególnie gdy nie wiecie, jak poprawie powinno się to robić. W rezultacie może Was czekać dokładnie to samo, co tutaj.

Reklama

Video

TT: https://www.tiktok.com/@giniginaa/video/7368919518221061408

Cóż, złamanie karku do najprzyjemniejszych nie należy. Oczywiście warto zadbać o swoje zdrowie, dlatego, jeśli na co dzień strzelacie szyją, to lepiej wybrać się do odpowiedniego fizjoterapeuty, który zrobi to za Was, dzięki czemu poczujecie się lepiej, lub ewentualnie nauczy Was, jak robić to w bezpieczny sposób.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej