w

WhatsApp przestanie działać na tych telefonach. Koniec wsparcia

WhatsApp oficjalnie poinformował o porzuceniu wsparcia dla konkretnych urządzeń, a raczej wersji systemu.


Porzucanie wsparcia to normalna praktyka, która w tym przypadku dotyczy przede wszystkim osób, które od lat nie wymieniały swoich telefonów. Posiadacze iOS mogą spać spokojnie, natomiast ci na Androidzie mogą mieć problem.

Nie ma co jakoś niesamowicie się martwić, bo chodzi o stare systemy, które raczej wszyscy mają w Polsce zaktualizowane. Dotknięci zostaną tutaj przede wszystkim ludzie z biedniejszych krajów, którzy nie mają dostępu do rozwiniętej technologii.

WhatsApp kończy wsparcia dla tego Androida

Według WhatAppa wsparcie straci kilkaset tysięcy ludzi – możliwe, że chodzi tutaj przykładowo o Indie. Tak czy inaczej, zapowiedziano rezygnację ze wsparcia dla Androida starszego, niż 5.0. W praktyce mowa tutaj o 4.4, który został wydany lata temu.

Kiedy dokładnie? W 2014 roku. Nie ma tu mowy więc o jakimś wielkim problemie. W teorii korzysta z tej wersji około 1% wszystkich użytkowników Androida. Niby jest to kilkaset tysięcy ludzi, ale raczej mało kto w Polsce siedzi na systemie sprzed 9 lat.

To były czasy, gdy w sumie wszyscy dopiero odkrywali opcje Androida i aż dziwne, że faktycznie niektórzy jeszcze używają 4.4. Żebyście mieli świadomość, mowa tutaj o czasach Samsunga Galaxy S5 czy Sony Xperia Z3.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne