w

Co to za wyjątkowa ściana na Inferno w CSGO, przez którą można strzelać, ale tylko jako CT?

Gracze CS:GO znaleźli ciekawy błąd, a raczej przeoczenie twórców Inferno.


CS:GO jest raczej konsekwentne, jeżeli chodzi o strzelanie przez różnego rodzaju powierzchnie. Przy strzale, gra interpretuje konkretną powierzchnię i na tej podstawie decyduje, jak daleko kula powinna się dostać.

Przykładowo w tym przypadku mamy określoną powierzchnię jako drewno, natomiast żółta linia pokazuje, dokąd dotarła kula. Proste i logiczne.

Ale jest pewien wyjątek

Gracze znaleźli ścianę, która łamie tę zasadę i co ciekawe, w bardzo nietypowy sposób. Użytkownik Reddita o nicku “Wilzzu” opublikował nagranie, na którym widać, jak kula przechodzi przez jedną ze ścian na Inferno, likwidując przeciwnika znajdującego się za nią. Jest to bardzo nietypowa sytuacja, która nie powinna mieć miejsca.

Co tutaj się tak naprawdę dzieje? Społeczność zaczęła badać tę konkretną ścianę i szybko odkryto, o co konkretnie chodzi. Twórcy mapy zapomnieli “dodać” tutaj powierzchnię, w efekcie czego kula przechodzi przez model gracza i ignoruje zupełnie fakt, że po drodze jest jeszcze ściana.

To przeoczenie dotyczy jednak tylko modelu CT i SMG, “trick” nie zadziała przy innej konfiguracji przez ograniczenia związane z modelem. Co zabawne, gracze dodatkowo wskazali inne błędy z samym silnikiem, który przykładowo pozwala na to:

Błąd z tą ścianą zapewne zostanie niedługo naprawiony. Do tego czasu lepiej nie stawać na przeciwko niej. Możecie się bowiem nieźle zdziwić.