w

Czy nowa opcja w CSGO poprawia FPS? Co tak naprawdę robi Texture Streaming?

Wczorajsza aktualizacja wprowadziła już do ogólnego CS:GO nową opcję, odpowiedzialną za strumieniowanie tekstur. Co to zmienia?


Wczorajsza aktualizacja CS:GO dodała kilka nowości do gry. Między innymi możliwość ustawiania wybranego tła, nową ikonkę likwidacji od C4, czy właśnie “Texture Streaming”. Co jednak oznacza nowa opcja i czemu tak naprawdę służy?

Valve uważa, że poprawia to ogólne odczucia z gry, co kompletnie nikomu nic nie mówi. Dlatego gracze postanowili przetestować, czy wpływa to jakkolwiek na liczbę FPS i rzeczywistą rozgrywkę.

Texture Streaming w CS:GO

Nowa opcja widoczna jest w menu gry. Można ją włączyć, albo wyłączyć. Nie ma żadnych dodatkowych ustawień.

Czy zwiększa ilość klatek? Odpowiedź zdaniem graczy brzmi: nie. Nie wpływa to zupełnie na klatki, płynność gry, czy lepsze zauważanie przeciwników.

Czyli co to zmienia? Gdy włączycie tę opcję, to CS:GO będzie ładować tekstury z małym opóźnieniem, natomiast finalnie będą one ostrzejsze i bardziej wyraźne.

Normalnie nikt raczej tego nie zauważy, a kwestia jest tylko i wyłącznie kosmetyczna. Nie będzie wam przez to iść jakoś znacznie lepiej, albo gorzej.

Każdy musi sam zdecydować, czy woli mieć mniej wyraźne tekstury od razu, czy czekać ułamek sekundy na załadowanie lepszej ich wersji.