w ,

Czym się różni ekonomia CS:GO od tej w Valorant?

Porównanie ekonomii w Counter-Strike’u: Global Offensive do tej w Valorancie


Dużo się mówi, iż projekt Valorant tworzony przez Riot Games może zagrozić Counter-Strike’owi: Global Offensive. Obie gry mają oferować dość podobną rozgrywkę, dlatego warto sprawdzić w jaki sposób nadchodzący tytuł ma rozwiązać kwestię systemu ekonomii. Postanowiliśmy również porównać ją do produkcji Valve.

Podobieństwa i różnice zarówno jednej, jak i drugiej ekonomi

W menu kupowania Valoranta będziemy mogli zaopatrzyć się w jedną tarczę, po jednej broni podstawowej i pobocznej oraz maksymalnie cztery umiejętności na rundę. Te ostatnie będą jedną z największych różnic między tworem Riot, a CS-em. Podobnie jak w Counter-Strike’u – Valorant oferuje kilka różnych rodzajów, które pozwalają na możliwość dobrania własnego stylu gry. Podobnie jak w CS-ie możemy obserwować sytuację ekonomiczną oraz ekwipunek naszych kolegów z drużyny, by móc dobrać swoje wybory pod drużynę.

Bardzo ciekawy jest fakt, iż w Valorant będziemy mogli poprosić o zakup broni lub tarczy naszych teammate’ów, jeśli zabraknie nam na to środków. Podobnie jak w CS-ie, w FPS-ie od Riot będziemy musieli logicznie zarządzać ekonomią drużyny.

Póki co tylko tyle wiemy na temat podobieństw i różnic między ekonomią stworzoną w Valorant a tą z Counter-Strike’a.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike