w

Gracz pozwał Valve do sądu za niesłusznego VAC bana. Twórcy CSGO odpowiadają

Jamppi postanowił pozwać Valve za niesłusznego VAC Bana, który uniemożliwia mu udziału w niektórych zawodach.


Jak powszechnie wiadomo VAC Ban w Counter-Strike’u: Global Offensive jest czymś naprawdę poważnym. Dla profesjonalnego zawodnika może to oznaczać nawet koniec kariery w esporcie. Mimo to, system VAC nie jest idealny i czasami zdarza się, że otrzymują go zupełnie niewinne osoby.

Tak też jest w przypadku Eliasa „Jamppiego” Olkkonena, który został w ten sposób ukarany. Postanowił on jednak walczyć i pozwać Valve, żądając od nich odszkodowania w wysokości 266 092 EUR oraz przede wszystkim zdjęcia zakazu.

Deweloperzy odpowiedzieli na zarzuty profesjonalnego zawodnika

Pozew został złożony przez zawodnika już w marcu. Twierdził, iż kupił kopię CSGO dla jednego ze swoich przyjaciół podczas LAN-a w 2015 roku, a kilka miesiące później ten dostał VAC-a. Są Rejonowy Wschodniej Uusimaa ujawnił, iż deweloperzy odpowiedzieli na pozew Jamppiego, jednak nie znamy jeszcze szczegółów tej odpowiedzi. Prawnik gracza zapowiedział, że w chwili obecnej niczego nie będą komentować, a po prostu wydadzą oświadczenie do 15 czerwca.

Wynik pozwu jest czymś, co zaważy na przyszłości i karierze esportowej 18-letniego zawodnika. Prawdopodobnie Jamppi marzy o zniesieniu VAC-a do listopada, gdyż wtedy odbędzie się ESL One Rio Major.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike