w

Gracze Chaos wygrali z MIBR, a teraz ci oskarżają ich o cheatowanie. Drama na międzynarodowej scenie CSGO

Gracze MIBR oskarżają Chaos o korzystanie ze wspomagaczy. Dość ostra wymiana zdań zawodników w mediach społecznościowych.


W ramach turnieju cs_summit 6 w szrankach stanęli zawodnicy MIBR i Chaosu. Większość osób stawiało na zwycięstwo pierwszej z drużyn, ponieważ jest ona obecnie 14. siłą świata i zdawało się, iż jej gracze są w zdecydowanie lepszej formie. Mimo to, ostatecznie zwycięzcą stał się Chaos, który jest obecnie posądzany o korzystanie z cheatów.

W sprawie głos zabrał dev1ce oraz fRoD uznawany za legendę CSGO

Niestety – graczy Chaosu z tytułu oskarżeń MIBR-u spotkało mnóstwo nieprzyjemności. Dochodziło nawet do sytuacji, w których zawodnicy otrzymywali groźby śmierci. W zaistniałej sytuacji gracze powinni po prostu załagodzić sytuacje, jednak Alexandre „Gaules” Borba postanowił jeszcze dolać oliw do ognia. Opublikował on zdjęcie statystyk ze spotkania Chaosu, które nastąpiło jakiś czas później po zwycięstwie z MIBR. Jednocześnie sugeruje, iż to niemożliwe, aby drużyna przegrywające z zupełnie nieznaną ekipą była w stanie pokonać Brazylijczyków:

W sprawie głos zabrał zawodnik Astralis, Nicolai „dev1ce” Reedtz, który napisał:

Wyzywanie od oszustów jest i zawsze będzie najbardziej pi*zdowatym ruchem, jaki możesz wykonać. Zaakceptuj swoją porażkę, idź dalej i ucz się, „dev1ce napisał na Twitterze.” Jesteś influencerem, który nawet nie był wtedy na serwerze i mówisz o oszustwach, jestem oniemiały. Skąd miałbyś wiedzieć?

Do sprawy dołączył się również Danny „fRoD” Montaner, który jest uznawany za legendę Counter-Strike’a:

Guales… co jest z Tobą nie tak? Okazuj więcej szacunku dla sceny i tych młodych zawodników. Nie jesteś sędzią ani egzekutorem, zatem przestań się tak zachowywać.

Borba odpowiedział nawet na wpis fRoDa:

Cześć przyjacielu! Znasz szacunek, jaki mam do Ciebie i do tej gry. Więc pytam Cię o to samo. Fajnie byłoby okazywać szacunek tym, którzy nie chcą udawać, że nic się nie wydarzyło w tym spotkaniu. Pozdrawiam!

Cała sytuacja wydaje się być dość trudna, jednak póki co najbardziej poszkodowani są zawodnicy Chaosu. Bardzo prawdopodobne w momencie zwycięstwa z MIBR mieli szczęście i cieszyli się szczytem formy, w wyniku czego zwyciężyli.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike