w

Gracze zebrali dane z 20 tysięcy meczów by dowiedzieć się, jaki kolor w lobby jest najlepszy

Leetify sprawdziło którego koloru w lobby używają najlepsi gracze w CSGO. Okazuje się, że „the best” jest zwykle fioletowy.


W lobby w Counter-Strike’u: Global Offensive istnieje możliwość wybrania swojego koloru na matchmaking. Leetify postanowiło sprawdzić która z barw jest najbardziej „skillowa”, a konkretniej którego koloru używają najlepsi gracze podczas poszczególnych matchmakingów.

Na bazie 20 tysięcy różnych meczy stwierdzono, że najlepsi na MM-ach są gracze korzystający z koloru fioletowego. Ich HLTV Rating wynosi 1.03.

Jakiego koloru najrzadziej używają najlepsi gracze?

Na poniższym obrazku możemy zobaczyć pełną statystykę w tej kwestii stworzoną przez Leetify. Okazuje się, że najlepsi gracze najrzadziej korzystają z pomarańczowego koloru, gdyż HLTV rating tej barwy określono na 0.99. Najbardziej neutralną barwą jest barwa zielona, ponieważ jej HLTV Rating wynosi równe 1. Później zanotowano niebieski (HLTV rating 1.01) i żółty (HLTV rating 1.02).

Oczywiście kolory nie grają, jednak zawsze mogą wywołać na graczu pewne placebo lub zwyczajnie w jakiś sposób dodać trochę szczęścia. Powyższa statystyka teoretycznie nie może zostać wykorzystana w grze, lecz jest bardzo fajną ciekawostką.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike