w

Jakie jest najlepsze położenia celownika dla graczy CSGO? To jeden z najistotniejszych elementów gry

Warto wiedzieć w jaki sposób ustawić celownik w CSGO, ponieważ to jeden z najistotniejszych elementów podczas rozgrywki.


Początkujący gracze mogą zastanawiać się co zrobić, by już od pierwszej godziny gry w CSGO zwiększyć swoje szanse wśród innych użytkowników. FPS od Valve to całkiem duża produkcja i wiele trzeba się w niej nauczyć. Celownik jest jednym z najistotniejszych elementów, na którym można się skoncentrować już na samym początku i tym samym zwiększyć swoją skuteczność w grze.

Co należy wiedzieć, aby móc poprawnie ustawić celownik w CSGO?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której pozostaje 2 antyterrorystów, którzy postanawiają we dwójkę bronić BS-a A i 2 atakujących. Gracze CT mają czas na pozajmowanie odpowiednich pozycji, a gracze TT niefortunnie decydują się iść na A. Jeden z graczy broniących zajął tą pozycję:

TT idący na rampę będą mieli przed sobą niezwykle trudne zadanie i najprawdopodobniej nie spodziewają się rywala na tak agresywnej pozycji.

CT na rampie ma natomiast o wiele mniej zmartwień. Wie, w którym miejscu musi ustawić celownik i nie stanowi to dla niego żadnego wyzwania.

W tej sytuacji atakujący, którzy akurat znajdą się na rampie mają dwa wyjścia. Jedno z nich zakłada szalony flick-shot, natomiast drugi po prostu dobre ustawienie celownika. Jak możemy zobaczyć na poniższej fotografii – terrorysta wchodzący na tą pozycję nie patrzy na nic szczególnego.

Jego zajmowanie lokalizacji powinno zacząć się od skrupulatnego sprawdzania każdego rogu, a przy tym przytulanie krzyżyka do krawędzi ściany, za którą może znaleźć się przeciwnik.

Gracze nie zdają sobie sprawy, iż linie na krawędziach ścian nie mają na celu upiększenia mapy. Ich głównym celem jest pomoc użytkownikom w wycelowaniu ich strzałów.