w

Jakie są reakcje graczy CSGO na zastąpienie Traina przez Ancient? Valve zbiera potężne baty od społeczności

Dzisiejszej nocy Train został zastąpiony przez Ancient w puli map turniejowych CS:GO. Kontrowersyjna decyzja Valve spotkała się z wieloma komentarzami.


Train jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych map w historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Wielu graczy może pamiętać ją jeszcze z czasów poprzednich wersji, dlatego jego wymiana na Ancient jest dość kontrowersyjną decyzją.

Większość nie ma aż takiego problemu z samym faktem zastąpienia Traina, chodzi bardziej o to, że zamiast niego wybrano właśnie Ancient.

Mnóstwo głosów krytyki, choć znajdą się i pozytywne komentarze

Spoglądając na całą scenę Counter-Strike’a, już na pierwszy rzut oka można zauważyć mnóstwo głosów krytyki, które odnoszą się do dzisiejszej zmiany. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ gracze mogli już bardzo przyzwyczaić się do istnienia Traina w puli map turniejowych. Niektórzy nazywają ten ruch “absolutnie żałosnym”, a mowa tutaj o Dawidzie “Davey” Staffordzie:

Są też osoby, które czują się zachwycone z całej zmiany i cieszą się, że już nie będą mieli konieczności grania na Trainie. Taką opinię wyraża Jonathan “EliGE” Jablonowski:

Najciekawsze jest jednak podejście Tarika, który wydaje się podchodzić do tej decyzji z dystansem i żartować sobie z Valve:

Wśród społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive przeważa zdecydowanie krytyczna opinia, ponieważ Ancient był prawdopodobnie najmniej oczekiwaną mapą przez graczy. Niestety, decyzja już zapadła i mimo negatywnych głosów graczy raczej nie zostanie już cofnięta.