Kolejna aktualizacja rankingu HLTV, kolejne roszady w TOP 5 i kolejny spadek Astralis

Counter Strike

Reklama

Kolejna aktualizacja rankingu HLTV zrodziła następne niemałe zmiany w TOP 5.

Reklama


W ostatnim czasie klasyfikacja pięciu najlepszych drużyn na świecie w Counter-Strike’u: Global Offensive według HLTV jest bardzo niestabilna. Prawie co aktualizację ktoś inny zasiada na fotelu na fotelu lidera. Roszady te są spowodowane niewielką ilością punktów, jakie dzielą od siebie drużyny.

Po update’cie z 29 czerwca na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy Natus Vincere. Zaraz za nimi bez zmian znajduje się Vitality. Niezadowolone może być G2, ponieważ Francuzi z TOP 1 przenieśli się na trzecią pozycję. Kolejno znajduje się FaZe Clan i fnatic, które zamieniło się miejscami z FURIĄ. Brazylijczycy są od teraz na szóstym miejscu.

Co się dzieje z zawodnikami Astralis?

Astralis, czyli bezprecedensowi liderzy w ciągu ostatnich lat teraz zajmują dziewiątą pozycję. Ciężko o gorsze statystyki w ostatnich kilku latach. Po zawodowym wypaleniu się gla1ve’a i Xyp9xa drużyna miewa jedne z najgorszych chwil w swojej historii. Ekipie brakuje piątego zawodnika i od 9 czerwca nie rozgrywają oni kompletnie żadnych spotkań.

Reklama

Poniżej można zobaczyć obecną klasyfikację TOP 20 drużyn CSGO na świecie:

Oto klasyfikacja wszystkich polskich formacji, które kwalifikują się do rankingu HLTV:

Jak widać na polskiej scenie nadal bez większych zmian i nic nie zapowiada jakichkolwiek rewolucji. Jeszcze kilka miesięcy temu było to Honoris, jednak nie zachwycają oni swoimi wynikami.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej