w

Koniec marzeń graczy CSGO. Aktualizacja do silnika Source 2 została anulowana

Prawdopodobnie nie zobaczymy tak szybko nowego silnika w CSGO. Source 2 został anulowany przez deweloperów.


Już od początku 2020 roku mogliśmy zapoznać się z licznymi plotkami, sugerującymi, iż deweloperzy Counter-Strike’a: Global Offensive pragną przenieść swoją grę na silnik Source 2. Okazuje się, iż było w tym trochę prawdy, a Valve miało szczere chęci na przeniesienie CS-a na nowy silnik, jednak wystąpiły pewne komplikacje.

Dlaczego CSGO póki co nie może zostać postawiony na Source 2?

Jak poinformował Tyler McVicker – odbyło się spotkanie na temat przeniesienia CSGO na silnik Source 2. Niestety, według deweloperów, proces ten kosztowałby zbyt dużo czasu i pracy. W związku z tym zrezygnowali z tego pomysłu.

O ile przeniesienie samej gry na nowy silnik nie jest trudne, to z pewnością byłby problem z przeniesieniem zawartości stworzoną przez społeczność. Niestandardowe mapy, tryby gry i wiele, wiele więcej rzeczy stworzonych przez graczy są wręcz nieodłączną częścią Counter-Strike’a.

Nie mają możliwości łatwego odtworzenia i przeniesienia ogromnych treści stworzonych przez społeczność CSGO. Jeśli kiedykolwiek wymyślą sposób, to się to stanie. Ale na razie… to się nie dzieje.

Valve musi doskonale wiedzieć, że wszyscy na to czekają, a gracze po premierze Valoranta oczekują czegoś więcej, niż tylko poprawek map i nowych filtrów wulgaryzmów. Pytanie, czy pomysł nowego serca dla CS:GO kiedykolwiek powróci, czy ta produkcja zostanie już na tym etapie technologicznym, co teraz.