Nowa aktualizacja CSGO waży 300MB. Naprawiono między innymi błąd sprzed 5 lat i….

Counter Strike

Reklama

Do CS:GO wprowadzono nową aktualizację, która – co ciekawe – nie waży już 10 ani 15MB.

Reklama


Ostatnie aktualizacje, jakie pojawiały się w CS:GO, zazwyczaj ważyły maksymalnie 15MB. Wchodząc więc dzisiaj w opis patcha, mało kto spodziewał się tam zobaczyć cokolwiek ciekawego. A jednak.

Niestety nie ma tu mowy o nowej operacji ani skrzynkach. Aktualizacja przede wszystkim skupia się na poprawkach map. Stąd tak duży jej rozmiar. Oprócz tego standardowo zobaczyliśmy zmiany w tłumaczeniach, ale także naprawiono jeden z bardziej irytujących błędów.

Nowa aktualizacja CS:GO – 28.05.2021

Jeżeli chodzi o poprawki map, to standardowo jest ich całkiem sporo. Niektóre to poprawy typowo optymalizacji, inne skupiają się na zmianach wizualnych. Większość graczy standardowo zapewne nie zauważy różnicy. Zmieniono:

Reklama
  • Ancient,
  • Grind,
  • Mocha,
  • Cache.

Oprócz tego naprawiono jeden z najbardziej irytujących błędów, który doskonale został zaprezentowany na tym materiale:

Video

Jest to bug, który gracze zgłaszali już w 2016 roku, choć zapewne działo się to również wcześniej. 5 lat temu gracze opisywali właśnie taką sytuację, w której bloki zachowywały się nienaturalnie, znikały, traciły tekstury etc.

Pełna lista zmian map wygląda następująco:

Najważniejsze wydają się zmiany związane ze smoke’ami – ostatnio wiele osób narzeka, że widać przez nie przeciwników, co oczywiście nie powinno się dziać. Oprócz tego poprawiona optymalizacja powinna sprawić, że na Cache zyskacie kilka FPS.

Póki co wszyscy czekają na jakieś lepsze kąski, trudno natomiast powiedzieć, kiedy spodziewać się nowych skrzynek. Póki co terminy pod koniec roku, choć wydają się prawdopodobne, to nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Aktualizacje będą więc raczej skromne, choć kto wie, może Valve planuje coś ciekawszego.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej