w

Oszukujący trenerzy w CSGO. Bany dla 3 coachów za sprawą Polaka, który wytropił oszustów

Trenerzy oszukiwali w CSGO, aby uzyskać przewagę dla swoich zawodników.


Dwójka adminów ESL spędziła niewyobrażalną ilość godzin, aby wykryć oszustwa trenerów. Co ciekawe, udało im się to i to z naprawdę niesamowitym skutkiem, bowiem wykryto niewłaściwe działania ze strony coachów trzech, znanych i dużych organizacji esportowych. Wszyscy winni zostali już ukarani przez międzynarodową ligę gier komputerowych.

Admini ESL, którzy zaangażowali się w całą akcję i osiągnęli sukces to Michał „Michau” Słowiński oraz Steve „steveduden” Dudenhoeffer. Oboje pracowali nad sprawą 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodni (na zmiany 12-godzinne) od 21 sierpnia.

Kto konkretnie zawinił i jakie kary otrzymali oszuści?

W oświadczeniu wydanym przez ESL możemy przeczytać, iż winnymi okazali się trenerzy z trzech, znanych organizacji – Hard Legion, Heroic oraz MIBR, natomiast mowa tu odpowiednio o MechanoGunie, HUNDENie i deadzie.

Poniżej można przeczytać jakie kary spotkają winnych:

dead otrzyma 6-miesięczny zakaz gry lub trenowania podczas zawodów.
HUNDEN otrzyma 12-miesięczny zakaz gry lub trenowania podczas zawodów.
MechanoGun otrzyma 24-miesięczny zakaz gry lub trenowania podczas zawodów.
Drużyny zostaną zdyskwalifikowane z danego turnieju z mocą wsteczną.
Drużyny stracą punkty ESL Pro Tour z danego turnieju.
Zespoły utracą nagrody pieniężne z danego turnieju.
Skontaktowano się i poinformowano o poszczególnych zespołach. Powiadomiliśmy o tym również innych organizatorów turniejów i pomożemy im zbadać mecze po ich zakończeniu. ESIC wyda oddzielne sankcje wraz z oświadczeniem w odpowiednim czasie zgodnie z Kodeksem postępowania gracza ESIC, który był stosowany podczas naszych turniejów i został naruszony przez tych trenerów. Sankcje ESIC mają zastosowanie do wszystkich wydarzeń członkowskich ESIC i mają zastosowanie dalej niż nasze sankcje, które mają zastosowanie tylko do turniejów i lig DreamHack i ESL.

Bug, którzy wykorzystywali wcześniej wymienieni trenerzy istnieje w CSGO już od pewnego czasu i został on zauważony. Mimo to, jak poinformowało same ESL – wielu innych trenerów nie nadużyło tego błędu.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike