w

Profesjonalny gracz CSGO idealnie podsumował wydanie nowych skinów przez Valve, pisząc o nerfie SG-553

NiKo zabrał głos… a właściwie słowo w sprawie znerfienia Kreiga/SG-533 pod postem Valve informującym o nowych skinach.


W ostatnim czasie sporo mówi się o zbyt dużym potencjale SG-553, znanego również jako Kreig (nazwa ta była używana w poprzednich wersjach CS-a). Broń ta jest bardzo często wybierana zarówno wśród graczy na niższych poziomach, jak i profesjonalistów. Zadaje całkiem przyzwoite obrażenia, jest w miarę szybka, odrzut nie stanowi dużego kłopotu, a na dodatek posiada lunetę.

Często zwyczajnie bardziej opłaca się chwytać za Kreiga, który teoretycznie wymaga niższych umiejętności, niż skorzystać z AK-47. Taki stan rzeczy nie podoba się naprawdę wielu graczom i spora część społeczności apeluje do Valve o znerfienie tej broni. Niestety, Gabe Newell i spółka zdają się nie zainteresowani sprawą.

W ostatnim czasie do CS:GO trafiła nowa skrzynka ze skinami społeczności. Jeden z profesjonalnych graczy – Nikola “NiKo” Kovač – skomentował post na Twitterze informujący o nowych skórkach jednym słowem – Kreig. To wystarczyło, by każdy zrozumiał o co chodzi.

Cała sytuacja jest dość zabawna, chociaż w pewien sposób pokazuje, w jaki sposób Valve traktuje swoich graczy.

Cała sytuacja wydaje się dość zabawna, ponieważ jedno słowo progracza wystarczyło, by społeczność zrozumiała jego przekaz. Chodzi oczywiście o to, że Valve zamiast zająć się istotnymi elementami Counter-Strike’a… próbuje tylko zarobić na produkcji dodając niewiele znaczące w rozgrywce skiny.

Post został polubiony przez 4 miliony użytkowników i gorąco skomentowany w serwisie Reddit. Gracze z jednej strony śmieją się z zaistniałej sytuacji, jednak ta w gruncie rzeczy jest zwyczajnie smutna. Deweloperzy zupełnie nie słuchają swojej społeczności i szukają możliwości zarobku, zamiast naprawić rzeczy, które sprawiają, że rozgrywka nie jest tak przyjemna, jak powinna.

Całą sytuację idealnie podsumowuje powyższy mem, który stał się bardzo popularny wśród społeczności Counter-Strike’a w ostatnim czasie. “Śmiech przez łzy” – napisał mądrze jeden z użytkowników Reddita. Być może po wejściu na rynek FPS-ów Valoranta Valve postanowi zmienić swój stosunek do graczy…

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike