w

Rozegrano najpopularniejszy mecz w historii całego CSGO. Dlaczego tyle osób go oglądało?

Mecz Natus Vincere i Team Vitality zebrał na swojej transmisji najwięcej widzów w historii wszystkich spotkań w CSGO.


Społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive nie pamięta drugiego tak popularnego spotkania w trybie online dwóch drużyn. To było starcie gigantów o naprawdę wysoką stawkę, ponieważ chodziło o wyłonienie zwycięzcy rozgrywek BLAST Premier i milion dolarów.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna cieszy się ogromną sławą i zapewnia ogromne emocje, lecz był jeszcze jeden powód, który przywiódł tak wielu widzów…

Co było powodem zrzeszenia tak ogromnej liczby widzów?

Głównym powodem był przede wszystkim pojedynek s1mple i ZywOo. Obaj zawodnicy już od dwóch lat walczą o tytuł najlepszego gracza na świecie, dlatego tak wielu członków społeczności Counter-Strike’a chciało obejrzeć ten mecz.

Poniżej można zobaczyć wpis analitycznego serwisu Esports Charts, który poinformował o całej sprawie. Wynika z niego, że w szczytowym momencie transmisję oglądało 660 tysięcy widzów.

Trzeba przyznać, że największą widownię skupili zawodnicy z s1mple na czele. TOP 4 najlepiej oglądające się spotkania podczas całego turnieju miały miejsce właśnie z ich udziałem, a mowa tutaj o dwóch meczach z Team Liquid, Astralis i oczywiście wcześniej wspomnianym Vitality.

Całe spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Natus Vincere z wynikiem 2-1. Na drodze ukraińskiej formacji do zwycięstwa zawodów stała jeszcze drużyna Astralis, którą również udało im się zwyciężyć. Nagrodą Na Vi było 600 tysięcy dolarów i tytuł zwycięzcy rozgrywek BLAST Premier.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike