w

Source 2 znajdzie się w CSGO już 18 maja? Chińskie konto ujawniło datę, ale jest pewien haczyk

Wczoraj świat CS:GO obiegła informacja o zmianie silnika w grze już 18 maja. Skąd ta informacja się wzięła i czy warto w nią wierzyć?


Wczoraj na Reddicie gracze opublikowali wpis z chińskiej platformy Weibo, na której oficjalne konto miało ujawnić, że 18 maja w Counter Strike: Global Offensive zostanie zmieniony silnik.

Rzeczywiście, na Weibo pojawiła się informacja o nowym systemie wyszukiwania, silniku i kilku innych funkcjach.

Kiedy Source 2 w CS:GO?

Wszyscy gracze czekają na wprowadzenie Source 2, lub chociaż mocne potwierdzenie tego, że Valve planuje zaimplementowanie go do CS:GO. Dlatego informacja o potwierdzeniu z chińskiej platformy wywołała spore emocje.

Trzeba jednak napisać, że wpis faktycznie pochodzi z oficjalnego konta, natomiast niekoniecznie należącego do Valve. Chodzi tutaj o “B5”, czyli coś w rodzaju znanych ESEA/FACEIT. Natomiast podejrzanym jest, że to nie pierwsza informacja wydana przez nich zbyt wcześnie. Choć wiadomości dotyczą prawdopodobnie ich jako platformy, to jednak mogą ujawniać coś, o czym niekoniecznie powinien dowiedzieć się cały świat.

TŁUMACZENIE GOOGLE Z WEIBO, CHIŃSKIEJ PLATFORMY

Trzeba czekać do 18 maja, być może wtedy rzeczywiście coś się pojawi. Póki co jednak doniesienia z Weibo trzeba traktować bardziej jako ciekawostkę, niż coś konkretnego. Co ciekawe, ta konkretna data pojawiała sie już przy okazji poprzednich przecieków. Być może coś jest na rzeczy i B5 faktycznie wie coś, czego nie wiedzą “normalni” gracze.

Z pewnością zmiana silnika wpłynęłaby pozytywnie na całe środowisko. Teraz, gdy Valorant nadal przeżywa oblężenie, Valve mogłoby pokazać, że nadal jest w grze i nie zamierza odpuszczać.