w

Trenerzy FURII i K23 również przyłapani na oszustwie związanym z bugiem kamery w CSGO

Kolejna hiszpańska drużyna oszukiwała w CSGO. Na korzystaniu z buga tym razem przyłapano trenera FURII.


FURIA to obecnie szósta siła świata według rankingu HLTV, jednak i ona została przyłapana na oszustwach. Trener formacji, Nicholas „guerri” Nogueira, został przyłapany na wykorzystywaniu błędu z kamerą w Counter-Strike’u: Global Offensive. Wraz z nim oskarżony jest także Aset „Solaar” Sembiyev z K23.

Przypomnijmy, iż FURIA jest już kolejną hiszpańską drużyną, bowiem wcześniej na nieuczciwym działaniu trenera przyłapano MIBR.

Co wiadomo na temat oszustwa, którego dopuścił się guerri?

Michał „Michau” Słowiński napisał w swoich mediach społecznościowych, iż guerri wykorzystał buga w meczu 7. sezonu ECS przeciwko Complexity i „nadużył go na całej mapie”. Co więcej klient trenera również został zbugowany we wcześniejszym meczu, jednak ten próbował go naprawić.

FACEIT został już poinformowany o całym incydencie, lecz nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Trenera FURII nie spotkały jeszcze żadne zakazy i sankcje ze strony organizatorów.

Co ciekawe, guerri zabrał głos w tej sprawie, jednocześnie chwaląc pracę polskiego administratora ESL. Dodatkowo zobowiązał się do podesłania materiałów wideo z dźwiękiem, które mają wyjaśnić sprawę.

Dodatkowo sam dyrektor generalny FURII, Jaime Padua, powiedział, że organizacja przygląda się oskarżeniom.

Właściwie badam to, co zgłosił [Słowiński] i już szukam możliwych wyjaśnień – powiedział Padua.

Inny trener, Aset „Solaar” Sebiyev, również został zawieszony za wykorzystywanie buga w nieuczciwy sposób podczas turnieju. 33-letni Kazach korzystał z błędu kamery w meczu z FATE Esports w Eden Area Malta Vibes Cup 8.

Wcześniej czy później zostaniesz złapany, a wtedy będzie za późno. To nie zagrożenie, to szansa – powiedział Słowiński, zachęcając oszukujących trenerów do przyznania się przed ujawnieniem dowodów.

Warto również dodać, iż w sprawie MIBR, Heroic i Hard Legion uznano, że gracze nie byli współwinni oszustwa, a przynajmniej „nie ma wystarczających dowodów, żeby to ustalić”.

Prawdopodobnie już niebawem będziemy mogli zobaczyć kolejną dawkę dowodów od Słowińskiego i „materiały wyjaśniające” ze strony guerriego.

 

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike