w

Valve odpowiada na pozew gracza za VAC bana w CSGO zgodnie z przewidywaniami

Sprawa Jamppiego cały czas w toku. Valve odpowiedziało na żądania fińskiego zawodnika CSGO.


Jeszcze dwa miesiące temu poinformowaliśmy, że Elias “Jamppi” Olkkonen złożył pozew przeciwko programistom Counter-Strike’a: Global Offensive. Powodem tego był niesłuszny VAC Ban, jaki otrzymał Jamppi i co w znaczący sposób utrudniło mu podpisanie kontraktu z OG Esports, a także uniemożliwiło udział w turniejach o randze Majora.

Zawodnik domagał się również odszkodowania w wysokości 268 032 euro za utracone zarobki oraz zniesienia zakazu VAC. Poprosił również o tymczasowe zniesienie ograniczeń, gdy postępowanie sądowe jest w toku.

Deweloperzy Valve 20 sierpnia wydali odpowiedź dla zawodnika

Deweloperzy Valve odrzucili żądania Jamppiego dotyczące zniesienia kary na czas postępowania sądowego, ponieważ stwierdzili, iż spowodowałoby to spore szkody dla firmy.

Skarżący stara się tymczasowo uzyskać, za pomocą środków zapobiegawczych, to, czego nie może osiągnąć w przypadku wszczętej przez siebie głównej sprawy – odpowiedział przedstawiciel Valve.

Zwrócono również uwagę na to, że mogłoby to dać inym graczom fałszywe sygnały, iż ci mogą oszukiwać w CSGO, a ich ban zostałby zniesiony bez uzasadnienia. Dodano także, iż cała społeczność oraz marka ucierpiałaby, gdyby nie mogła zapewnić, że w konkurencyjnym środowisku nie będzie oszustów.

Wydawcy CSGO zauważyli również, że podpisanie kontraktu Jamppiego z ENCE również popiera ich argument przemawiający za tym, że gwiazda nadal jest w stanie kontynuować karierę jako zawodowy gracz. Póki co pozostało nam czekać na werdykt sędziego, aby dowiedzieć się czy Sąd Okręgowy Wschodniego Uusimaa będzie uprawniony do rozpatrzenia tej sprawy.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike