w

Valve ujawnia powód zablokowania kluczy z CS:GO na rynku Steam

Valve

Kluczy zakupionych w CS:GO nie sprzedaż na rynku i się nimi nie wymienisz. Jaki jest tego powód?


Valve podjął szokującą dla wielu decyzję. Postanowili wycofać ze sprzedaży klucze, żeby gracze nie czuli się poszkodowani, zdradzili powód swoich działań.

Walka z ruletkami?

Nie oszukujmy się, gdyby w CS:GO nie było ruletek, handlu oraz skinów… ta gra nie miałaby się tak dobrze. Niestety również prawdą jest to, że wiele osób zyskało na tym bardzo dużo, niekoniecznie uczciwie.

Jeżeli zajmowałeś się handlem, to zapewne zaczynałeś od kluczy. Stała wartość, nie za drogie, nie za tanie. Można nawet powiedzieć, że przyjęły się jako nieoficjalna waluta.

W poście na swoim blogu, twórcy CSa poinformowali o zablokowaniu nowych kluczy. Jeżeli kupicie je przez oficjalną stronę, nie sprzedacie ich ani na rynku, ani przez wymianę. Oczywiście te, które aktualnie są w obiegu, dalej będą mogły w nim pozostać.

Jako wytłumaczenie swoich działań podali oni prosty powód. Uważają, że wiele osób handluje kluczami tak, aby „zlikwidować” swoje zyski. Formalnie nie handlują Oni walutą, a przedmiotami więc mogą w łatwy sposób omijać prawo.

Według dewelopera, takie działanie nie wpłynie na uczciwych graczy, a ukróci nielegalny proceder i obrót gotówką.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike