Valve zwykle ignoruje graczy, więc tym razem i Valve zostało zignorowane.

Counter Strike

Reklama

Organizatorzy zawodów BLAST zignorowali Valve. Mowa o nowych zasadach związanych z trenerami CS:GO.


Jeszcze tydzień temu informowaliśmy o absurdalnej decyzji Valve, która w założeniu ma likwidować komunikację trenerów z graczami podczas meczu. „Ani trenerzy, ani żaden inny personel drużyny nie będzie mógł przebywać w pokoju, na serwerze, ani w inny sposób komunikować się z drużyną podczas meczu online” – napisali w swoim oświadczeniu deweloperzy.

Okazało się, że decyzja Valve została zignorowana przez organizatorów turnieju BLAST i nie zamierzają jej przestrzegać podczas najbliższego wydarzenia.

Trenerzy będą mogli komunikować się z drużyną podczas turnieju BLAST Premier?

Reklama

Po wydaniu decyzji organizatorami pierwszego dużego wydarzenia jest właśnie BLAST, którzy omówili sprawę i napisali w oświadczeniu, że nie zamierzają zmieniać reguł, aby dostosować się do decyzji Valve. W związku z tym zawodnicy będą mogli komunikować się z trenerem podczas trwania spotkania.

Reklama

Co więcej, BLAST jest pewne, że mimo braku obostrzeń Valve podczas turnieju, gra będzie czysta i uczciwa. Jak informują – w przypadku niepewności będzie możliwość sprawdzenia, czy wszystko odbyło się w sprawiedliwy dla obu stron sposób.

BLAST poinformowało również, że nie wyklucza, iż wprowadzi reguły deweloperów w przyszłości. Obecnie nie wiadomo jaką opinię ma w tej kwestii Valve i czy będzie starało się wywrzeć nacisk na organizatorów bądź też pozwoli im skorzystać z własnego zestawu reguł.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej