w

Wychodzicie odebrać paczkę, a tam czeka na Was Gabe Newell. Co takiego dostarczał założyciel Valve?

Gabe Newell rzadko pokazywał się publicznie, zatem absurdalne wydaje się, aby dostarczał paczki ze Steam Deckiem. A jednak.


Społeczność Valve raczej nie ma zbyt dużego kontaktu ze współzałożycielem platformy, Gabem Newellem. Ten z reguły stroni od kontaktu ze swoimi użytkownikami, co można stwierdzić chociażby po tym, że rzadko pojawia się podczas jakichkolwiek wydarzeń.

W związku z tym absurdalna wydaje się informacja, według której „Gaben” osobiście doręcza przesyłki z Steam Deckiem. Istnieją jednak pewne dowody.

Paczki doręczane przez „Gabena” mogą być owocem działań marketingowych

Informacja o tym, że Gabe Newell dostarcza paczki ze Steam Deckami zamówionymi w przedsprzedaży, rozpoczęła swój bieg prawdopodobnie na Reddicie.

Członek społeczności tego serwisu, używający nazwy „SeattleRainPidgeons”, napisał, że paczkę z urządzeniem dostarczył mu sam współzałożyciel Valve, a ponadto pozostawił swój autograf. Co więcej, sam sprzęt otrzymał za darmo.

Użytkownik Reddita dodał także kilka słów na temat całej sytuacji. Wygląda na to, że Steam Deski trafiły do osób, które po prostu rozpoznały współzałożyciela Valve:

Widziałem ekipę filmową idącą do domu mojego sąsiada, podczas gdy ja ładowałem rzeczy do mojej ciężarówki. Mój współlokator rozpoznał śledzonego faceta jako Gabena, nie wierzyłem mu. Nasz drugi współlokator następnie zweryfikował, że rzeczywiście był to Gabe.

Nie jest to jedyny tego typu wpis, ponieważ inny użytkownik, „bitfiddler0”, opublikował bardzo podobne zdjęcie, również z autografem. Wpis został podpisany słowami:

GabeN pojawił się w moim domu i dostarczył mój Steam Deck!

Sam autograf może być oczywiście podrobiony albo być dodawany ze względu na fakt, że produkty pochodzą z przedsprzedaży. Istnieje jednak jeszcze jeden dowód, który sugeruje, że wszystko to może być prawdą. Chodzi tutaj o zdjęcie z kamery przed drzwiami wejściowymi, na których widać kuriera z paczką. Ten mężczyzna rzeczywiście przypomina Newella.

Jeśli to prawda, to wcześniej czy później pojawi się materiał z tej akcji promocyjnej. Wszystkie dotychczasowe dowody wydają się być naprawdę rzetelne.