w ,

Youtube usunął wszystkie filmy z popularnego kanału CSGO. Ponad 100 milionów wyświetleń

Kilka godzin temu Youtube usunął wszystkie filmy znanego youtubera, którego głównym zajęciem było tworzenie filmów z “shotami”.


Gouldy na swoim kanale zgromadził 244 tysiące subskrypcji. Wiele jego filmów przebijało milion wyświetleń. Według SocialBlade, materiały łącznie obejrzano ponad 100 milionów razy.

Dzisiaj bez żadnej informacji, filmy zostały usunięte, prawdopodobnie za sprawą Youtube.

Jeden z największych kanałów CSGO

Jak czytamy w opisie, kanał zajmował się głównie shotami. Natomiast były to klasyczne filmy z czerwonymi, wielkimi strzałkami, twarzami znanych osób i ich akcjami.

Dzisiaj wchodząc na kanał nie pokazują się żadne filmy. Kompletnie zero treści. Youtuber pomimo upływu kilku godzin nie dał znaku życia.

Musiał jednak przeczuwać, że coś się zbliża, bo założył kilka miesięcy temu inny kanał, który jednak nie odnosi zbyt dużych sukcesów, notując po kilka tysięcy wyświetleń na filmie.

Co mogło się stać? Najbardziej sensownym wytłumaczeniem jest tutaj ilość zgłoszeń kanału. Tego typu treści, czyli shoty z innych kanałów są bardzo ryzykownymi filmami. Wystarczy, że jedna z osób występujących na materiale będzie miała do tego zastrzeżenia i zgłosi materiał. Ten wówczas jest usuwany z platformy, a na konto nakładane jest ostrzeżenie.

Wystarczy kilka ostrzeżeń, by kanał został usunięty. W tym wypadku zapewne Gouldy dostał już dwa “strike’i” i zdecydował się zmienić widoczność filmów, by usunąć te, które mogą naruszać prawa autorskie.

Czy wszystkie materiały wrócą? Bardzo wątpliwe. Stworzenie drugiego kanału i promowanie go na wszystkich mediach społecznościowych sugeruje, że ten kanał mógł zostać spisany już na straty.