w ,

Jak to się stało, że w FIFA 21 znalazło się nawiązanie do znanego gracza CSGO?

W angielskiej wersji językowej FIFY 21 możemy znaleźć nawiązanie do znanego gracza CSGO.


W 2018 roku podczas turnieju Intel Extreme Masters w Australii rozgrywanego w Counter-Strike: Global Offensive doszło do niezwykłego osiągnięcia. Zawodnik Renegades – Noah „Nifty” Francis – ustrzelił 51 fragów w spotkaniu z mousesports. Wydarzenie to zostało zapamiętane przez społeczność, zwłaszcza, iż publiczność skandowała wtedy „Nifty fifty”.

Co to ma wspólnego z FIFĄ 21? Otóż deweloperzy postanowili upamiętnić tę sytuację w najnowszej odsłonie swojej piłkarskiej serii.

W jaki sposób EA upamiętniło dokonanie gracza CSGO?

W FIFIE 21 możemy znaleźć wyzwanie, które polega strzeleniu 50 bramek. Na cześć amerykańskiego zawodnika zostało ono nazwane „Nifty 50”.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, bowiem Electronic Arts nie jest w żaden sposób powiązane z Valve, ani Counter-Strike’iem, a mimo to Francis doczekał się tam „swojego” osiągnięcia.

Zapewne nikt nie spodziewałby się takiego gestu ze strony EA. Co więcej, spora część społeczności FIFY 21 mogła nawet nie zwrócić na to uwagi, gdyż dostrzeżenie takiego szczegółu wymaga znajomości esportowej sceny Counter-Strike’a.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike