w

15-letni profesjonalny gracz Fortnite skrytykowany za zmianę płci. Identyfikuje się teraz jako mężczyzna

FaZe Ewok zaskoczył wszystkich swoją deklaracją.


Jeden z profesjonalnych graczy Fortnite, który we wrześniu miał swoje 15 urodziny, postanowił zaskoczyć swoich fanów informacją o tym, że identyfikuje się jako mężczyzna, choć urodził się kobietą.

Gracze dość mocno zaczęli to oceniać, głównie ze względu na młody wiek Ewoka i jego bardzo publiczny coming out.

Coming Out w świecie Fortnite

Ewok już wcześniej miał różne, dziwne historie związane ze swoją orientacją i nadużyciami, jakich mieli się dopuszczać wobec niego starsi. W wieku 13 lat miał zostać wykorzystany przez 17-latka. Teraz czytamy, że mając 11 lat, gracz ubierał się już jak chłopiec i zdecydowanie nie czuje się dziewczyną.

W mediach społecznościowych pojawiło się ogromne wsparcie, natomiast najpopularniejsze komentarze są tymi sceptycznymi.

Najwięcej osób zwraca uwagę na bardzo młody wiek zawodnika. Zdarzają się też oczywiste wyzwiska, przekreślone flagi LGBT, czy po prostu zarzuty o tym, że jest to ogłoszenie tylko i wyłącznie dla atencji.

Społeczność zareagowała tak głównie dlatego, że Ewok postanowił zrobić to w bardzo publiczny sposób, na swoich oficjalnych mediach społecznościowych. Wątpliwości ma też budzić informacja o tym, że jest to niesamowicie ważne dla niego ze względu na to, że jest pierwszą transseksualną w Faze i na najwyższym poziomie sceny.