w

7 najciekawszych rzeczy, które Epic sekretnie usunęło z Fortnite, a wszyscy o nich zapomnieli

Fanpage Grupa

Fortnite bardzo często się zmieniało, Epic kombinowano z różnymi przedmiotami czy mechanikami, by potem kompletnie z nich zrezygnować.


Nikomu nie trzeba raczej udowadniać faktu, że deweloperzy pracujący przy Fortnite są niesamowicie kreatywni. Przez te kilka lat w grze znalazły się setki, jak nie tysiące różnych broni, przedmiotów bądź mechanik.

W związku z podziałem na sezony i całe rozdziały, niektóre z wprowadzanych elementów są wycofane i zastępowane czymś nowym. Wszystko po to, by utrzymać świeżość Battle Royale.

Co usunięto z Fortnite?

W grze było kilka bardzo ciekawych rzeczy, które po cichu usunięto. Należy do nich między innymi magiczny grzybek, który stawał się naszym przyjacielem. W grze był niestety tylko przez… Jeden dzień i nigdy już nie powrócił. Teoretycznie dało się go znaleźć w niektórych trybach, ale nigdy już nie “ożył”.

Inną wycofaną rzeczą bez absolutnie żadnej informacji były policyjne samochody. Miało to związek z sytuacją w USA, jaka miała miejsce w zeszłym roku. Dzisiaj nawet zespawnowanie policyjnego samochodu w trybie kreatywnym nie nakłada na niego odpowiednich tekstur.

Mało kto zauważył, że kilka tygodni temu usunięto jedną z miejscówek, która została zastąpiona przez lokację Mandaloriana. W żadnym opisie nie było o tym wzmianki.

Nikt również nie spostrzegł, kiedy dokładnie usunięto rybkę Midasa. Przypomnijmy, że na jej zdobycie był dokładnie 1% szans. Nadal więcej, niż na mityczną rybkę, ale i tak trafiała się ona rzadko. Usunięto ją kompletnie wraz ze startem 5. sezonu.

Podobnie było z mitycznym grzybkiem, który w sekundę odnawiał całe zdrowie oraz osłony. To jeden z tych przedmiotów, który niesamowicie trudno było znaleźć, więc mało kto w ogóle był zainteresowany faktem, że grzybek zniknął.

Jedną z lepszych zdaniem graczy mechanik w Fortnite były miejsca do ulepszania broni. Te w pewnym momencie zniknęły, by potem powrócić w formie rozstawionych po mapie NPC. Dalej nie wytłumaczono, dlaczego podjęto taką decyzję.

Jedną z rzeczy, która zdaniem graczy powinna zostać przywrócona, to 100% szanse na pojawienie się skrzynki. Od startu 2. rozdziału Epic obniżyło procenty i obecnie nigdy nie ma pewności, że w naszym ulubionym miejscu na pewno spotkamy skrzynkę. Najpierw było to 70%, teraz już 50%.

Co jeszcze można zaliczyć do usuniętych po cichu przedmiotów i mechanik?

  • Śmierdzibomby – pojawiły się wraz z Maruderami i razem z nimi zostały wycofane
  • Skarbce – dzisiaj ten koncept praktycznie umarł. Nadal są dostępne, ale nie wykorzystują już swojego potencjału
  • Wiry
  • Launch Pady
  • Flary
  • Helikoptery

Istnieje oczywiście o wiele więcej takiego typu sekretnie usuniętych przedmiotów, natomiast bywały one już mniej istotne bądź zauważalne. Obecnie nie wiadomo, czy kiedykolwiek studio będzie chciało powrócić przykładowo do wirów, skarbców lub flar.