w

Co trzeba wiedzieć o evencie na koniec 4 sezonu w Fortnite? Podarunek, daty, zwiastuny

Już za trzy dni w Fortnite odbędzie się nowy event. Co trzeba o nim wiedzieć?


Event jest już naprawdę za rogiem. Przypomnijmy najważniejsze rzeczy, które trzeba o nim wiedzieć. Na pewno na początek data. Event rozpocznie się o godzinie 22:00 już 1 grudnia 2020. Trzeba jednak pamiętać, by do gry zalogować się przynajmniej godzinę wcześniej.

Podjęliśmy działania, by umożliwić uczestnictwo w wydarzeniu dla większej liczby osób, jednak nadal zalecamy wszystkim zalogowanie się do Fortnite co najmniej 60 minut przed rozpoczęciem. Oczekujemy, że tryb wydarzenia zostanie włączony na 30 minut przed jego rozpoczęciem.

Tak, jak zawsze, pojawi się oczywiście specjalny tryb gry, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na wydarzenie. To coś, co każdy doskonale zna.

Darmowy podarunek za event

PeQuLeaks na swoim Twitterze pisze, że faktycznie za udział w evencie otrzyma się nagrodę. Póki co jednak zupełnie nie wiadomo, czym może ta nagroda być.

Spekuluje się, że raczej nie chodzi tutaj o skórkę, a bardziej o lotnię, plecak, malowanie, czy może zbierak. Na pewno coś w klimacie Galactusa i walki z nim.

“You Recently Participated In An Event And Won This Prize, Well Done!”

Póki co trzeba czekać. Na pewno w tym momencie gracze odbierają swoje darmowe lotnie za branie udziału w turniejach, natomiast nie jest to ta sama nagroda, jak ta pokazana wyżej.

Zwiastuny eventu

Póki co pojawiło się kilka zwiastunów. Oficjalnie dodano krótki filmik i grafikę.

Póki co nikt nie rozszyfrował wiadomości od Epic i raczej nie zapowiada się, by ktokolwiek zdołał to zrobić. Głównie dlatego, że to część fabuły, o której wiedzą tylko deweloperzy. To jasne, że komórki gamma w jakiś sposób przyczynią się do nadchodzącego eventu, natomiast nie wiadomo jeszcze w jaki sposób.

Druga zapowiedź jest już ciekawsza. Oficjalny opis to:

“Pożeracz Światów Walka z Galactusem, rada nr 87: Nie zapomnij swojego plecaka odrzutowego. Przygotuj się do ostatecznej bitwy we wtorek 1 grudnia o 22:00 czasu polskiego”

Co z tego wiadomo? Na pewno gracze podczas eventu będą używać jetpacków. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Skórki widoczne na grafice raczej nie są jakoś specjalnie wybierane, a reprezentują różnorodność.

Przerwa pomiędzy 4, a 5 sezonem Fortnite

Do tej pory wszystkie informacje o nadchodzącej przerwie w działaniu Fortnite odnosiły się przede wszystkim do przecieków. We wczorajszej wiadomości o “Ekipie Fortnite” pojawiła się jednak bardzo istotna wiadomość, która zdaje się potwierdzać scenariusz z przerwą.

Wszystko przez to, że ostatni event kończący 4. sezon zaplanowany został na 1 grudnia 2020 na godzinę 22:00. Tymczasem Ekipę Fortnite będzie można kupić dopiero dzień później, 2 grudnia.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

“2 grudnia, wraz z premierą Sezonu 5 w Rozdziale 2, wprowadzamy Ekipę Fortnite – fantastyczną subskrypcję z dostępem do zawartości w Fortnite, której nie możesz przegapić!”

“2 grudnia wraz z premierą” – event odbywa się dzień wcześniej, natomiast sezon startuje dopiero 2 grudnia. Można jednak założyć, że wydarzenie będzie długie, a od 22:00 do 2 grudnia są tylko dwie godziny.

Epic nigdzie oficjalnie nie podaje, czy chodzi tutaj o 00:00, czy może inną godzinę. Z pomocą przychodzą leakerzy, którzy są przekonani, że odnaleźli konkretną informację o godzinie.

Według “ShiinaBR” sezon powinien się zacząć o 7AM GMT, czyli o 8:00 czasu polskiego. To by się zgadzało z poprzednimi sezonami i faktycznie może być prawdziwe. Jeżeli tak, to przerwa potrwa w sumie 10 godzin.

W grze powinna się pojawić powyższa grafika z odliczającym czasem do startu.