w

Dlaczego Epic usuwa z Fortnite tryby gry inspirowane Squid Game? Niejasna sytuacja

Fanpage Grupa

Twórcy map w trybie kreatywnym skarżą się, że ich projekty są usuwane.


Tryb kreatywny w Fortnite jest bardzo ciekawym narzędziem, pozwalającym na odtwarzanie innych gier, scen z seriali czy filmów. Dlatego po premierze Squid Game Fortnite było jedną z pierwszych produkcji, której gracze stworzyli różne tryby inspirowane serialem.

Co jednak dziwne, niektóre z nich zaczęły znikać. Sprawa robi się coraz poważniejsza, bowiem twórcy tych lokacji nie zgadzają się z powodem, jaki podaje Epic.

Dlaczego Squid Game jest usuwane z Fortnite?

Oficjalnym powodem, jaki mają podawać deweloperzy, jest fakt, że tryby są do siebie bardzo podobne. W efekcie jedne są usuwane, inne zostaną. Mało kto jednak w to wierzy.

Społeczność uważa, że problemem są tutaj prawa autorskie i to, że Epic nie chce się przypadkiem narazić. Dla Squid Game zrobiono niby wyjątek, bo jest bardzo popularne.

Sytuacja z usuwaniem trybu gry spowodowała wiele różnych dyskusji, również zahaczających o wyróżnione mapy. Według graczy Epic odrzuca lub akceptuje w sposób niemalże losowy, pozwalając na przykład na dodawanie grafik wyróżniających z widocznymi customowymi skinami, co według regulaminu jest niedozwolone.

Trudno powiedzieć, czy Epic w jakiś sposób się do tego ustosunkuje, czy sprawa zostanie za chwilę zapomniana. Póki co wiadomo tyle, że niektóre tryby gry ze Squid Game są usuwane, natomiast w inne nadal można grać.