w

Dlaczego nowa aktualizacja Fortnite waży ponad 27GB? Nie, to nie jest błąd

Dzisiejsza aktualizacja do Fortnite na pewno zaskoczyła nie jedną osobę i to nie dlatego, że rozpoczyna Halloween.


Jeżeli zagrać dzisiaj w Fortnite, to najpierw przywita Was spora aktualizacja. Spora, czyli ważąca ponad 27GB. I zdecydowanie nie jest to błąd, naprawdę będzie się tyle pobierać. Dlaczego? Wszystko to ma związek z optymalizacją.

Dlaczego pobiera się 27GB?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Należy pamiętać, że rozmiar poprawki będzie większy niż zwykle na komputerze (około 27 GB). Ma to na celu dokonanie optymalizacji na komputerze PC, co skutkuje znacznym zmniejszeniem rozmiaru pliku Fortnite (o ponad 60 GB mniejszym), mniejszymi pobraniami dla przyszłych poprawek i lepszą wydajnością ładowania.

Czyli należy pobrać tyle, by finalnie zmniejszyć rozmiar samego Fortnite o ponad 60GB. Jest to podyktowane ciągle rosnącym rozmiarem folderu ze wszystkimi plikami gry, który zaczął ważyć nienaturalnie dużo.

Czy ma to jakieś dodatkowe konsekwencje? Póki co wygląda na to, że nie, choć zmiana w plikach oznacza ucięcie przecieków, a przynajmniej ich ograniczenie. Nie jest to jednak zabieg wymierzony w leakerów, więc można się spodziewać, że za chwilę wszystkie narzędzia zostaną dostosowane do nowych standardów Epic.