w

Do 13 tysięcy V-Dolców do Fortnite za darmo przez to, że Epic zostało ukarane

Fanpage Grupa

Niedawno część osób dostała 1000 V-Dolców za darmo w związku z ugodą, jaką Epic musiało podpisać. Ta sprawa jednak wcale się nie skończyła.


Każdy na pewno słyszał od kogoś tekst, że “jego mama jest prawnikiem”. W tym wypadku autentycznie tak było. Mama jednego z graczy Fortnite jest prawnikiem i zwróciła uwagę na coś, co umknęło społeczności.

W ugodzie, jaką dostali wszyscy gracze Fortnite na mailach jest mowa o tysiącu V-Dolców zadośćuczynienia, ale to tylko pierwszy krok.

Dalej robi się znacznie ciekawiej. Okazuje się, że w zależności od poniesionych “strat”, gracze mogą dostać do 13.500 V-Dolców lub 50 dolarów.

O co tutaj chodzi, jak to zrobić?

Lee Wallace wyjaśnia, że gracze dostali 1000 V-Dolców w związku z pozwem złożonym w Karolinie Północnej. Prostymi słowami: Lamy w Fortnite (RŚ) zostały uznane jako hazard. Gracze nie wiedzieli, co dostaną za ich kupienie, co według sądu miało znamiona hazardu.

W związku z tym Epic zgodziło się pójść na kompromis i żeby więcej się nie narażać, przyznało graczom po 1000 V-Dolców. Oczywiście tylko tym, którzy kupili lamy.

“Pozew złożony w Karolinie Północnej stwierdził, że jest to niepoprawne, a Epic powinno zapłacić za wyrządzone szkody. Jako pierwszy krok, Epic zgodziło się, by każdej osobie, która zakupiła Lamę dać automatycznie 1000 V-Dolców.” – mówi prawniczka.

Prawniczka zwraca jednak uwagę na coś innego. Można dzięki temu dostać nie tylko 1000 V-Dolców, ale i znacznie więcej.

“To może się wydawać małą ilością i faktycznie tak jest, możecie dostać więcej. W tym celu należy wypełnić szczegółowy wniosek, podając wiele informacji (…) Jeżeli to wypełnicie, możecie dostać maksymalnie 50 dolarów, lub 13.500 V-Dolców bez względu na to, czy wydaliście więcej (…)”

Do czego to się sprowadza? Przede wszystkim cały wniosek jest w języku angielskim. Dokument ma 7 stron, wymaga podania bardzo konkretnych dat zakupu, zawartości i wiele innych szczegółowych informacji. Zdecydowana większość polskich graczy zupełnie to oleje, ale rzeczywiście według prawa społeczność może ubiegać się o więcej.

W USA sprawa robi się coraz popularniejsza, bo w końcu chodzi o 50 dolarów lub sporą ilość V-Dolców. W komentarzach na Youtube pod filmami Lee widać, że całkiem sporo osób wypełnia te wnioski. Bardzo możliwe, że w kolejnych dniach pojawi się jakiś wzór odnośnie tego, jak to powinno wyglądać już wypełnione. Póki co mało ogarnia ten temat i widać, że budzi on wiele skrajnych emocji.

Jeżeli dostaliście te 1000 V-Dolców, to powinniście mieć też email od Epic z konkretnymi informacjami na ten temat i samym wnioskiem. Wniosek można wyświetlić tutaj – KLIK.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Fortnite