w

Do Fortnite przyjdzie masa nowych map w trybie Battle Royale. I to dzięki graczom!

Fortnite naprawdę mocno może się zmienić. Wszystko przez graczy i kreatywne podejście Epic Games.


Fortnite niedługo naprawdę może się mocno zmienić. Potwierdzają to wszystkie ostatnie wypowiedzi Epic Games. Naprawdę gra może wejść na kompletnie nowy poziom.

Szereg nowych map

Twórcy cały czas trzymają się tej samej mapy i być może jest w tym pewien ukryty sens. W sesji Q&A na reddicie pracownicy Epic Games przyznali, że pracują nad rozwiązaniem, pozwalającym edytować nie tylko ograniczone wyspy, ale także pełnoprawne mapy do Battle Royale.

Obecnie studio pracuje nad polepszaniem trybu kreatywnego, by pojedynczy gracz mógł zużywać więcej pamięci, by mógł stawiać większe budowle, kopiować i przenosić całe obiekty, aż w końcu edytować obecną mapę Battle Royale. To jednak wymaga czasu i sporych nakładów finansowych. Na szczęście developerzy mają obie rzeczy.

To prowadzi do jednego – masa nowych map, zaprojektowana przez graczy. Wyobraźcie sobie nie tylko miejscówkę na Podium, ale także całą mapę! To byłoby coś. To będzie coś!

Trwają już prace nad dodaniem burzy do trybu kreatywnego

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad dodaniem całej mechaniki burzy do trybu kreatywnego. To umożliwiłoby nie tylko osadzenie jej na własnej mapie, ale także dostosowanie do własnych potrzeb. Co teoretycznie będzie można edytować?

  • Czas pomiędzy zamykaniem się burzy
  • Obrażenia burzy
  • Prędkość burzy
  • Efekt nakładany w momencie wejścia w burzę

I wiele innych aspektów. To ogromny krok w przód, jeżeli chodzi o tryb kreatywny. Jeżeli to zostanie dokończone, to na pewno wiele osób rzuci się do trybu testować i trenować.

Pierwsze rzeczy graczy już wędrują do „normalnego” Fortnite

Zaczęło się od Podium. Niedawno Epic Games ogłosiło, że będą przenosić wymyślone przez graczy tryby gry do normalnego Fortnite. Możemy się więc spodziewać, że w przyszłości skończy się na trybach Battle Royale z mapami, które stworzyła społeczność. To może być naprawdę coś świetnego.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite