w

Epic daje graczom Fortnite 30 dni na weryfikację wieku albo będzie usuwać konta

Fanpage Grupa

Epic przestało już prosić, teraz przy logowaniu wyświetla się informacja o tym, że dany gracz ma 30 dni na potwierdzenie swojego wieku.


To coś, o czym wspominaliśmy już kilkanaście dni temu. Epic pierwotnie rozesłało do graczy specjalne maile z informacją o potrzebie potwierdzenia wieku. Dzisiaj wiele osób przy logowaniu się do Fortnite zobaczyło taką informację:

Gracze mają 30 dni na to, by poddać się weryfikacji. Na czym ona polega? Tutaj pojawia się spory problem, bo jednym z wymogów jest podanie karty kredytowej.

Potwierdzenie wieku w Fortnite

Na szczęście nie dostaliśmy jeszcze informacji o tym, że przyszło to do Polski, choć taka opcja rzeczywiście istnieje. Na ten moment otrzymują to osoby grające w NA. Możliwe, że Epic będzie to wysyłać po kolei do różnych regionów.

Jest to o tyle trudna sprawa, że Epic prosi o podanie karty kredytowej lub SSN – w Polsce akurat tego nie ma.

Ostatni ekran jest najgorszy, bo trzeba podać tutaj kartę lub SSN. Jeżeli Epic również zażyczy sobie takiej weryfikacji w Polsce, to może się zrobić z tego spory problem.

Najgorzej, że Epic pisze o usunięciu konta, a nie jego zawieszeniu. Jeżeli dany gracz nie podepnie karty albo nie poda SSN, wówczas jego konto zostanie usunięte. Sprawa jest rozwojowa, bo do tej pory wszystko opierało się tylko o maila, teraz jest już powiadomienie w Fortnite.