w

Epic Games ujawnia zaskakujący powód zniknięcia policyjnych radiowozów z Fortnite

Fanpage Grupa

W jednej z ostatnich aktualizacji Fortnite usunięto policyjne radiowozy.


Gracze już kilka dni temu zorientowali się, że usunięto z Fortnite policyjne radiowozy. Coś, co było częścią gry praktycznie od jej początków. Dzisiaj wiemy, że miało to związek z obecną sytuacją w USA.

Przypomnijmy, że Epic Games wydało nawet specjalne oświadczenie w sprawie walki z nietolerancją, toksycznością i rasizmem.

Usunięte radiowozy w Fortnite

Radiowozy nawet nie tyle zostały usunięte, co zmienione. W momencie wychodzenia z busa nadal można zobaczyć policyjne kolory. Te jednak zmieniają się w momencie, gdy gracz jest już stosunkowo blisko wyspy.

Radiowozów nie można użyć także w trybie kreatywnym. Epic po kilku dniach skomentował całą sprawę w wywiadzie dla Wall Street Journal. Dowiadujemy się, że nie była to decyzja w żaden sposób związana z polityką, a studio chciało być “delikatne przy problemach”, z którymi borykają się obecnie gracze.

Społeczność wskazuje, że najprawdopodobniej chodzi tutaj po prostu o sam fakt, że niszczenie policyjnych samochodów w Fortnite mogłoby wywoływać niepotrzebne kontrowersje i mogłoby posłużyć do politycznych celów. Inni już nieco ostrzej komentują, że niedługo zmienią się także kolory wszystkich skórek, by nikogo nie kusić.


Trudno powiedzieć, kiedy wszystko wróci do normy. Malowania są obecnie bardzo nijakie. Na pewno nie wygląda to zbyt ładnie. Warto też wspomnieć, że samochodami w Fortnite niedługo będzie się można normalnie poruszać po całej wyspie.

Póki co jednak do nie sposób poruszania się wywołał największe emocje.