w

Epic oficjalnie wprowadza limitowane konta Fortnite. Jeżeli jesteście młodsi, macie przekichane

Fanpage Grupa

Kolejne nasze informacje sprzed kilku miesięcy właśnie się potwierdzają. Epic już oficjalnie wprowadza tzw. „konta limitowane”.


Dzisiaj w oficjalny sposób Epic zakomunikowało wprowadzenie nowego typu kont. W polskiej wersji językowej noszą one nazwę „konta limitowane”. Tak jest to przedstawiane w oficjalnych mediach Epic:

Po zalogowaniu się zobaczycie jednorazowe zapytanie o wiek. Jeżeli jesteście „młodsi”, to Wasze konto będzie kontem ograniczonym, a Wy dostaniecie prośbę o podanie maila do rodzica, lub opiekuna, by ten przeszedł proces zgody rodzicielskiej.

Limitowane konto w Fortnite

Zapytacie, co się stanie, gdy podacie nieprawdziwy wiek, powyżej 18 lat? Dobre pytanie, na które póki co nie ma odpowiedzi. Możliwe, że Epic uzna to jako wiarygodną informację, a może kiedyś do tego wróci. Pełny, oficjalny komunikat wygląda tak:

Epic nie podaje jednak tutaj informacji o tym, jaki wiek jest wymagany. Wzmianka jest tylko o osobach poniżej 18 roku życia. W FAQ napisane jest, że dziecko, które nie uzyskało „wieku uprawniającego do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w jego regionie” będzie miało ograniczone konto. Podany jest tutaj także wiek 13 lat.

„Dziecko, które ma mniej niż 13 lat (lub nie ukończyło wieku uprawniającego do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w jego regionie) nie będzie miało dostępu do pewnych treści lub funkcji do czasu uzyskania Twojej zgody lub osiągnięcia przez nie wieku uprawniającego do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w jego regionie.”

Ograniczenia nie spowodują jakiejś utraty konta, ale do dalszego grania będzie potrzebna zgoda rodzica.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite