w

Epic wykiwało Apple. Fortnite powróci na urządzenia iOS już od przyszłego tygodnia

Fanpage Grupa

Można powiedzieć, że Epic na kilka miesięcy zamilkło, by dzisiaj nieźle zaskoczyć Apple.


Mało kto oczekiwał jakiejkolwiek informacji w tej sprawie. Wszystko w teorii było jasne – Apple się nie zgadza na powrót Fortnite, a Epic nie ma zamiaru się dostosowywać. I tak od kilkunastu miesięcy gracze korzystający ze sprzętu z nadgryzionym jabłkiem mogli co najwyżej pooglądać sobie rozgrywkę innych, ewentualnie przesiąść się na inną platformę.

Ale to się zmieni. Dzisiaj wiadomo, że od przyszłego tygodnia będzie można zapisywać się do zamkniętej bety GeForce NOW, oprogramowania, które obejdzie ograniczenia Apple.

Lepiej i sprawniej

Zapaleni gracze doskonale wiedzą, że Fortnite na GeForce NOW to żadna nowość, mówiło się o tym już w zeszłym roku. Teraz ma być jednak lepiej, sprawniej i wygodniej, co potwierdza sama Nvidia.

Brzmi ciekawie, ale wszystko wyjdzie w praniu. Epic współpracuje z Nvidią, by można było sensownie z tego korzystać. Jak na razie mowa tutaj o becie, ale ponoć wszystko jest gotowe na to, by faktycznie grać w Fortnite na urządzeniach od Apple.

Jak się do tego zapisać? Można to zrobić już teraz na oficjalnej stronie. Ludzie zaczną dostawać zaproszenia do zamkniętej bety już w przyszłym tygodniu.

Dzisiaj to taka ciekawostka, jeżeli bardzo Wam zależy, to można się zapisać, jeżeli możecie poczekać, to warto poczekać już na stabilną, ostateczną wersję, ewentualnie otwartą betę. Wiadomo bowiem, że chętnych do testów jest cała masa, a otrzymanie dostępu będzie sporym wyzwaniem.