w

Fortnite może zostać zbanowane na Twitchu? Nie, ale Epic na pewno mocno wkurzyło tym Twitcha

Fanpage Grupa

Twitch to platforma, która ma kilka swoich słabych punktów. W jednej z nich uderzyło ostatnio Epic.


Twitch to ogromna platforma, która nie mogłaby sobie pozwolić na zbanowanie całej gry pokroju Fortnite, ale na pewno Epic nieźle zirytowało Twitcha. Platforma streamingowa ma kilka tematów, których lepiej nie poruszać, a twórcy Fortnite właśnie to zrobili.

Każdy, kto choć trochę interesuje się Twitchem doskonale kojarzy sprawę streamera znanego jako Dr.Disrespect. Został on zbanowany już jakiś czas temu, potem pozwał Twitcha, obie strony się dogadały, ale streamer nie został odbanowany.

Według zasad Twitcha, Dr.Disrespect nie może się pojawiać na TTV. Nie może występować na innych transmisjach, nawet oglądanie go przez innych streamerów jest ryzykowne.

Tymczasem Epic…

Dr.Disrespect przez wiele miesięcy był tematem, który Twitch bardzo omijał, robiono wszystko, by o streamerze nie było nic słychać na samym TTV. Tymczasem Epic, jak gdyby nigdy nic stworzyło reklamę Fortnite właśnie z Dr.Disrespect’em, która pokazuje się na Twitchu.

Nie ma szans na to, by Twitch zbanował całe Fortnite, ale na pewno TTV odezwie się do Epic w tej sprawie. Z pewnością ktoś nieźle się musiał wkurzyć.

W czystej teorii, Twitch mógłby za to zbanować całą kategorię, ewentualnie firmę, która wypuściła tę reklamę. W praktyce do niczego takiego nie dojdzie. Praktycznie jednak pewne, że reklama zwyczajnie zostanie zmieniona na inną.