w

Fortnite po raz pierwszy w historii wspomniało o Minecrafcie. Co to może oznaczać?

Fanpage Grupa

Epic po raz pierwszy w historii wspomniało o produkcji Mojangu. Niestety nie wiadomo, czy znaczy to cokolwiek konkretnego.


Leakerzy odpowiedzialni za przeszukiwanie plików Fortnite poinformowali graczy, że Epic zrobiło coś dość nietypowego. Na oficjalnej stronie po raz pierwszy w historii wspomniano o Minecrafcie.

Jest to na pewno duży krok, natomiast na ten moment raczej nie można tego traktować jako oficjalnej zapowiedzi współpracy.

Epic i Minecraft

Wszyscy gracze Fortnite choć raz natrafili czy też słyszeli o koncepcie współpracy Epic z Mojangiem (teraz Microsoftem). Nic jednak tego nie zapowiadało. Teraz “zasady gry” trochę się zmieniają, bo Epic otwarcie wspomniało o Minecrafcie.

Udostępniony dokument wymienia różnice pomiędzy Fortnite a Minecraftem pod kątem edukacji. Konkretnie do użytku przy lekcjach.

Czyli jest to jakby nawiązanie do Minecrafta w kontekście tego, że Fortnite może go w jakimś stopniu zastąpić, przynajmniej przy nauce. Wiadomo, że niektórzy nauczyciele wykorzystywali produkcję Epic do celów naukowych – jakieś quizy w trybie kreatywnym etc.