w

Fortnite zostało zbanowane w 4. największym kraju na świecie pod względem ilości ludzi

Fanpage Grupa

Fortnite i całe Epic Games zostało zbanowane w jednym z największych krajów na świecie. Sprawa nie dotyczy jednak tylko Epica, ale także innych popularnych produkcji.


Wszyscy zapewne w swoim życiu choć raz słyszeli o tym, że Fortnite zostało zbanowane w którejś części świata. W większości przypadków była to nieprawda, ale teraz faktycznie mieszkańcy Indonezji, a jest ich ponad 285 milionów, nie mają dostępu do wszystkich produkcji rozpowszechnianych przez Epic Games, w tym Fortnite.

Blokada dotyczy to nie tylko Epic, ale także Steama, Origina, Paypala i wielu innych gigantów. Fortnite jest oczywiście najbardziej nośne, więc to nim posługują się media.

Z czego wynika ten ban?

Chodzi tutaj o “Kominfo”. Firmy, które nie dopełniły obowiązku rejestracji przez “Kominfo” zostały zablokowane. Faktycznie więc ludzie nie zagrają ani w Fortnite, ani W CS:GO czy nawet Fall Guys.

Problem jest duży, ale według dostępnych informacji wszystkie te firmy są już w trakcie rozwiązywania tej kwestii. Epic nie złamało żadnych zasad, po prostu nie dopełniono obowiązku i taki tego efekt, że miliony ludzi nie mogą się dzisiaj zalogować.

Jak objawia się ten ban? Po prostu niedostępnością usług.

Nie ma tu żadnych złowieszczych komunikatów. Gracze po prostu nie są w stanie połączyć się z usługami Epic ani Steama.