w

Gracze Fortnite powinni widzieć platformę, na której grają ich przeciwnicy?

Choć cross-play jest w Fortnite praktycznie od zawsze, to do tej pory temat widoczności platform nie był poruszany. Jeden z użytkowników Reddita postanowił to zmienić.


Możliwość grania z ludźmi na konsolach, telefonach i komputerach na jednym serwerze to naprawdę fajna sprawa. Budzi też pewne kontrowersje, natomiast wynikają one głównie z opcji, jakie miało wbudowane Fortnite. Mowa tutaj oczywiście o wspomaganiu celowania.

Widoczność platform, na których grają inne osoby

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “RedHotGamer87” zaproponował, by w grze pojawiła się informacja odnośnie platformy, na której grają nasi przeciwnicy. Stosowna ikonka mogłaby zostać dodana koło nicku gracza.

W tym przypadku byłby to Xbox. Propozycja otrzymała wiele punktów i ewidentnie spodobała się społeczności. Niektórzy mają jednak obawy, że mogłoby to doprowadzić do starć pomiędzy przykładowo PC, a konsolami.

Głównie dlatego, że jeżeli konsolowców likwidowaliby sami gracze na PC, to mogłoby świadczyć o tym, że lobby nie są “sprawiedliwe”. To samo działałoby w drugą stronę.

Wiele gier ogranicza wyświetlanie statystyk danej rundy, by zapobiec toksyczności. Przykładowo w Overwatch nie zobaczymy konkretnych statystyk graczy, ich K/D etc. Wszystko, by zapobiec ewentualnym spięciom podczas grania.